Cami Kubbe Kaplama Çeşitleri

Cami Kubbe Kaplama Çeşitleri

Cami Kubbe Kaplama Çeşitleri 


Cami kubbe kaplama çeşitleri çelik bakır alüminyum ve kurşun malzemelerdir. Bu malzemeler kullanılarak kaplanan cami kubbeleri uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Cami kubbe kaplaması yapının dış etkenlere karşı korunması açısından çok önemlidir. Kubbe kaplaması yıprandığı zaman cami içerisine sızıntı yapar.

Bu durum hem camiyi hem de camiye ibadet için gelen cemaati olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle cami kubbe kaplamasının en iyi şekilde yapılması ve yıpranan kaplamanın yenilenmesi son derece önemlidir. Piyasada cami kubbe kaplaması yapan birçok firma vardır. Bu firmalardan biri ile görüşerek cami kubbe kaplaması konusunda hizmet alabilirsiniz. 

Cami Kubbe Kaplama 

 

Kubbeler camilerin üst örtüleridir. Hem içten hem de dıştan dekorasyon değeri taşır. Birçok bina gibi Cami kubbeleri de hava koşullarından etkilenir. Cami kubbe kaplama firmaları farklı cami kubbe kaplama çeşitleri kullanarak kaplama işine gerçekleştirir kaplama işlemi yapılmadan önce kubbenin ölçüsü alınır ve ne kadar malzeme kullanılacağı belirlenir.

Kullanılacak olan malzeme ve kubbe kaplamasında çalışacak olan işçi sayısına göre kubbe kaplama fiyatları değişkenlik gösterir. Cami kubbe kaplamalarında en ekonomik malzeme bakır ve alüminyum malzemedir. Çelik ve kurşun kaplamalar biraz daha yüksek fiyatlıdır. Cami kubbe kaplama çeşitleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için kubbe kaplama firmaları ile iletişime geçebilirsiniz. 

Kurşun Kubbe Kaplama 

 

Cami kubbe kaplama çeşitleri arasında yer alan Kurşun malzeme birçok caminin kaplamasında kullanılmıştır. Kurşun malzeme yumuşak bir yapıya sahiptir. Kubbe tarzı yapıların kaplanması için kurşun levhalar ilk sıralarda yerini almıştır Osmanlı zamanından günümüze kadar pek çok ibadethanede kurşun levha kullanılmıştır. Bunun en önemli sebeplerinden biri kurşun malzemenin yumuşak olması ve hava koşullarından etkilenmemesidir.

Çinko ve alüminyum gibi hafif fakat sert metaller ısı değişiminde genleşmeye maruz kalır ve bu durumda kırılma çatlama gibi sorunlar meydana gelir. Bunun sonucunda kısa sürede yalıtım özelliği kaybolur ve su sızdırma lar başlar. Tüm bunlar göz önüne alındığında kurşun levhalar çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü malzemelerdir. 

Alüminyum Kubbe Kaplama 

 

Alüminyum malzeme  cami kubbe kaplama çeşitleri arasında yer alır. Alüminyum kaplamalar Cami mimarilerinde önemli bir yere sahiptir. Alüminyum kaplamalar yalnızca Cami kubbelerinde değil türbe ve şadırvan kubbelerinde de kullanılır. Cami kubbe kaplama firmaları alüminyum kaplama eşini bu konuda deneyimli uzman ekip ile gerçekleştirir.

Kubbe kaplama larda kullanılan alüminyum yağmurlu ve kar gibi hava koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır. Ayrıca cami kubbe kaplamalarında kullanılacak en ekonomik malzemedir. Alüminyum malzeme kubbe kaplamanın dışında şadırvan ve türbe kubbesi kaplama içinde kullanılır. Uzun ömürlü su geçirmez ve dayanıklı yapısı sayesinde çok tercih edilir. Alüminyum malzeme hafif bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de tüm camilerin dış cephesinde ve kubbe kaplamasında tercih edilebilir. 

Minare Kaplama 

 

Cami kubbe kaplama çeşitleri minare kaplama için de kullanılır. Kubbe kaplamalarda kullanılan alüminyum bakır çelik ve kurşun malzemeler minare kaplamasında da tercih edilir. Cami kubbesi şadırvan kubbe ve minare kaplama fiyatları kullanılacak olan malzemenin çeşidine göre farklılık gösterir. Ayrıca kaplama yapılacak olan alanın büyüklüğü de fiyatları etkiler.

Cami ve diğer yapıların kubbe kaplamaları için bu konuda hizmet veren firmalar ile iletişime geçmelisiniz. Hizmet talep etmeniz halinde öncelikle firmanın göndereceği ekip tarafından kaplanacak olan alanın ölçüsü alınır. Ardından seçtiğiniz malzemeye göre fiyat belirlenir. Kubbe kaplamasında kullanılan malzemelerin fiyatları kur endeksine göre değişir.

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin