Cami Kubbe Kaplama Fiyatları

Cami Kubbe Kaplama Fiyatları

Cami Kubbe Kaplama Fiyatları


Cami kubbe kaplamalarında farklı malzemeler kullanılır. Cami kubbe kaplama fiyatları kullanılacak olan malzemenin çeşidine bağlı olarak farklılık gösterir. Cami şadırvan minare ve türbe kaplamalarında kullanılan malzemeler kur endeksine bağlı olarak fiyat farklılığı gösterir. Bu yapılarda kurşun bakır alüminyum ve çelik kaplamalar kullanılır. 

 Cami kubbeleri cami içerisine dış etkenlere karşı korur. Kubbenin cami içini koruyabilmesi için dış kaplamanın kaliteli bir şekilde yapılması gereklidir. Kaplamanın yıpranması cami içerisine yağmur suyu sızmasına neden olur. Bu durum camiyi ve cemaati olumsuz yönde etkiler. Cami kubbe kaplama hizmeti veren birçok firma vardır. Cami kubbelerinin kaplanması için bu firmalardan biri ile görüşerek fiyat bilgisi alabilirsiniz. 

Cami Kubbe Kaplaması 

 

Kubbeler camilerde üst örtü görevini görmektedir. Aynı zamanda hem içerden hem de dışarıdan yapıya dekoratif bir görünüm katar. Cami kubbeleri hava koşullarından kaplama yapılarak korunmalıdır. Piyasada birçok farklı firma farklı malzemeler kullanarak camiye kubbe kaplaması yapar. Cami kubbe kaplama fiyatları firmanın kullanmış olduğu malzemeye ve işçiliğe bağlı olarak farklılık gösterir. C

ami kubbe kaplamalarında en yüksek fiyata sahip olan kaplama çeşidi çelik malzemedir. Çelik kaplamalar yapılırken yüksek fiyatlı olsa da uzun yıllar boyunca kullanım imkanı sunar. Ekonomik cami kaplamaları tercih edenler alüminyum ve bakır kaplamalar arasında seçim yapabilir. 


Bakır Cami Kubbeleri

 

Cami kubbe kaplama fiyatları arasında en ekonomik olanı bakır cami kubbe kaplamalarıdır. Bakır kubbeler birçok caminin şadırvanı ve türbenin kubbesinde tercih edilir. Bakır levhalar kolay bir şekilde işlenebilir özelliğe sahiptir. Bir diğer kubbe kaplama malzemesi ise kurşun kaplı mıdır. Kurşun kaplamalar yumuşak ve hafif bir yapıya sahiptir.

Cami ve türbe kaplamalarında en çok tercih edilen malzemeler arasında yer alır. Kurşun kubbe kaplamaların en az 100 yıl ömrü olduğu bilinmektedir. Cami kubbe kaplama firmaları kubbe restorasyonu da yapar. Tarihi camilerin kubbe restorasyon işleri aslına uygun bir şekilde yapılır. Ayrıca kubbe kaplama malzemelerinde istenilen renk ve desen tercih edilebilir. 


Cami Kubbe Kaplamaları 

 

Cami kubbeleri camileri dış hava koşullarına karşı koruyan en önemli kısımlardır. Cami kubbeleri farklı malzemeler kullanılarak kaplanır. Kubbe kaplama firmaları sizin tercihinize uygun olan malzemeyi temin ederek kubbe kaplama işini yapar. Cami kubbe kaplama fiyatları kaplama malzemesinin türüne bağlı olarak değişir.

Cami kubbe kaplama fiyatları belirlenmesi için öncelikle kaplanacak olan alanın ölçüsü alınmalıdır. Firmalar hizmet verecek oldukları camiye ekiplerini göndererek ölçü aldırır ve buna göre net fiyat belirlenir. Kubbenin büyüklüğü ve kubbede çalışacak olan işçi sayısına göre de kubbe kaplama fiyatı farklılık gösterir. Cami kubbe kaplamalarında en ekonomik olan malzemeler bakır ve alüminyum malzemelerdir. Ekonomik kubbe kaplaması düşünenler alüminyum ya da bakır malzeme tercih edebilirler. 

Kubbe Kaplama Nasıl Yapılır?

 

Müslüman kesimin toplu bir şekilde namaz ibadeti yapmış olduğu camiler yapı itibari ile kubbelidir. Kubbeler camilerde bütünlük sağlar ve camileri dış etkilere karşı korur. Günümüzde Hem yeni camilerde hem de tarihi camilerde kubbeler vardır. Camilerin yapım aşamasında kubbelerde farklı malzemeler kullanılarak kaplama yapılmıştır.

Kubbe kaplamaları kurşun çelik bakır ve alüminyum malzemeler ile yapılır. Kurşun kaplamalar yumuşak bir yapıya sahip olmaları nedeni ile çok tercih edilir. Bu ürünler kubbe kaplamasında kenet sistemi için oldukça idealdir. Hava koşulları karşısında çatlama ya da kırılma yapmaz. Kubbe kaplaması yaptıracak olan kişilerin en çok merak ettiği konu kaplama fiyatlarıdır. Bu konuda firmalar ile iletişim kurarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin